Beste ouders,
Wij werken in de klas aan een nieuw DaVinci thema: het leven in en rond het water. De kinderen leren over verschillende waterdieren, de kringloop van het water en experimenten met drijven en zinken. In de klas hebben we bezoek gehad van kikkervisjes, de kinderen zijn bezig met het maken van een PowerPoint over een waterdier en hebben een eigen boot gemaakt van afvalmateriaal. Gisteren hebben we met de boten een bootrace gedaan in de sloot, achter de school! Jelte is met zijn boot naar school gekomen om de boten in het water te kunnen leggen. Met wat hulp van Gijs en Jourdan is dat goed gelukt! Het was even zoeken naar de wind en stroming, maar uiteindelijk kregen de boot een beetje vaart…sommige boten zonken naar de bodem, andere waren te groot en kwamen langzaam vooruit, weer andere boten strandde in de kant.. als winnaar kwam de boot van Artem uit de race! De kleinste boot met het grootste zeil. Dit hadden de kinderen niet verwacht, dus dat gaf veel eye-openers! Leuk om te zien hoe de kinderen zo ontdekkend leren over hoe het werkt met zinken, wind vangen, snelheid en gewicht.
Er komen nog meer leuke opdrachten aan in dit thema. We hebben daarvoor wat spullen nodig. Wilt u uw kind een schoenendoos en een oude sok meegeven?
Voor de meivakantie hebben we leuke tips voor u gevonden rondom het DaVinci thema. Zo kunt u er ook thuis mee aan de slag! De tips staan in de link hieronder.
Fijn weekend!
lieve groeten, Mirjam en Rozemarijn
https://www.davincivoorthuis.nl/portfolio/het-leven-in-en-rond-het-water/